Освітня пропозиція для дітей дошкільного віку в закладах міста Любліна на 2022/2023 навчальний рік

З 7 березня 2022 року розпочнеться набір до державних дитсадків та дитсадків у державних початкових школах Любліна, та триватиме до 18 березня 2022 року.

Процедура набору проводиться за допомогою ІТ-системи, доступної на сайті https://naborp-kandydat.edu.lublin.eu/lublin/

До наступного навчального року місто підготувало близько 10,5 тис. місць у державних установах та приватних дитсадках, які діють як державні.

Освітня пропозиція міста Любліна на даний момент включає: 1 комплекс дитсадків, 3 дитячих садка в шкільних комплексах, 1 дитсадок у комплексі школа-садок і 62 державних садка на 9300 місць, а також 35 відділень дитячих садків у 22 початкових школах, які забезпечують бл. 900 місць для дітей 5 та 6 років, а також відділення дитячих садків у спеціальних школах та освітніх центрах.  Крім того, мережа дошкільних закладів, якими керує м. Люблін, у поточному навчальному році, доповнюється трьома недержавними дитсадками, відібраними за результатами відкритого конкурсу для виконання громадського завдання у сфері дошкільної освіти відповідно до ст.  22 сек.  4 Закону про фінансування освітніх завдань (Вісник законів від 2021 р., ст. 1930, 2445): приватний дитячий садок «Niebieski koralik» (Блакитний корал), приватний дитячий садок «Klanzy» (Кланзи), приватний дитячий садок «Piotruś Pan» (Пітер Пен), які підготували 116 місць для дітей дошкільного віку.  Ці заклади набиратимуть дітей на тих самих умовах, що й державні дитсадки.

Серед 68 дитячих садків, які діють у Любліні, слід відзначити:

 • Дитячі садки – система Монтессорі:
 1. Дитсадок нр. 18, вул. Lipowa 12a – має 4 відділення, 100 місць
 2. Дитсадок но.19, вул. Weteranów 5 – 5 відділень, 120 місць;
 3. Дитсадок нр. 34, вул. Motorowa 10 – 6 відділень, 143 місць.
 • Інтегративні дитячі садки:
 1. Інтегративний дитсадок нр. 39, вул. Balladyny 14 – 5 відділів, 100 місць;
 2. Державний інтегративний дитсадок нр. 40, вул. Gospodarcza 19 – 5 відділів, 97 місць.
 • Дитячі садочки з інтегративними  відділами:
 1. Дитсадок з інтегративними відділами нр. 12 – 145 місць 7 відділах інтегративних по вул. Wolska 5 та 100 місць у 4 відділах загальнодоступних;
 2. Дитсадок з інтегративними відділами нр. 36, вул. Wallenroda 4 – 100 місць у 5 відділах;
 3. Дитсадок з інтегративним відділом нр. 70, вул. Smyczkowa 2 – 151 місць у 7 відділах, один з яких інтегративний.

Звертаємо Вашу увагу на те, що наразі місцезнаходження дитячого садка № 14 та садка № 26 змінюється на місцезнаходження за адресою вул.  Farbiarska 8.

Мережа дитячих садків, якими керує місто Люблін, доповнюється двома державними дитсадками, якими керують юридичні та фізичні особи, які не є органами місцевого самоврядування (католицький дитячий садок св. Франциска Ассизького та парафіяльний дитсадок блаженного Гонората Козьмінського), які мають 260 місць для дітей дошкільного віку. Крім того, понад 5 тис. місць пропонують дитячі садки, дошкільні відділи в початкових школах та інші форми дошкільної освіти приватних організацій.  Органи управління цими садками проводять окремі процедури набору.

Набір дітей до державних дитсадків та дитсадків у початкових школах здійснюється за принципом загальнодоступності з урахуванням Постанови Міністра охорони здоров’я від 20 березня 2020 року про оголошення епідемії на території Республіки Польща. (Вісник законів від 2020 р., ст. 491 та від 2021 р., ст. 2398).

Дошкільна освіта охоплює дітей з початку навчального року в календарному році, в якому дитині виповнюється 3 роки, до кінця навчального року в календарному році, в якому дитині виповнюється 6 років.  Відповідно до Закону від 14.12.2016 р. «Про освіту» (Вісник законів від 2021 р., ст. 1082, 762) дитина у віці 6 років зобов’язана пройти однорічну дошкільну підготовку в дитячому садку, секції дитячого садка, у початковій школі або іншій формі дошкільної освіти, а діти 3 – 5 років мають право на дошкільну освіту.  Забезпечити умови для реалізації права та обов’язку – це власне завдання комуни.

 У зв’язку з тим, що органи місцевого самоврядування зобов’язані забезпечити місця в дошкільній освіті для дітей від чотирьох років, місто підготувало місця для дітей:

 •  у віці 3-4 років: в дитячих садках,  у віці 5-6 років:
 •  у дошкільних відділенням початкових шкіл.

Дошкільні підрозділи, що діють при початкових школах, підготовлені до прийому дітей 5-6-річного віку.  Навчальна, виховна та доглядова діяльність у секціях дитячих садків у школах здійснюється подібно до діяльності дитячих садків, а основний навчальний план реалізується згідно з рекомендаціями, що містяться в розпорядженні Міністра національної освіти від 14 лютого 2017 року щодо основного навчального плану для дошкільної освіти та основного навчального плану загальноосвітнього для початкових шкіл, у тому числі учнів з помірною або важкою інтелектуальною недостатністю, загальноосвітнього для промислової школи першого рівня, загальноосвітнього для спеціальної школи, що готується до роботи та загальноосвітнього для навчання після шкільної освіти (Юридичний журнал 2017, ст. 356 із змінами).

Набір до дитячих садків, дитсадкових відділів у  державних початкових школах, якими керує місто Люблін.

З 7 березня 2022 року по 18 березня 2022 року дітей набиратимуть до дитячих садків та садочків початкових шкіл міста Любліна.

Діти шести років (2016 р.н.) зобов’язані пройти однорічну дошкільну підготовку.  Виконання зобов’язання може відбутися у:

 •  дитячому садку,
 •  відділенні дитячого садка в початковій школі.

Діти шести років, які закінчили однорічну дошкільну підготовку, можуть розпочати навчання в 1 класі початкової школи.

Діти шестирічного віку (зобов’язані до однорічної дошкільної підготовки) та діти п’ятирічного віку (2017 р.н., мають право на дошкільну освіту), які:

 • до цього часу вони не відвідували дитячі садки, якими керує м. Люблін: у них буде організована дошкільна освіта в дошкільних підрозділах початкових шкіл;
 • до цього часу вони відвідували дитячі садки, якими керує місто Люблін: вони можуть продовжити дошкільну освіту в садочку, який зараз відвідують, або подати заявку на вступ до відділів дитсадків у початкових школах.

Діти 3-6 років (народжені в 2016-2019), які до цього часу відвідували дитячі садки, якими керує м. Люблін, можуть продовжувати відвідувати свій дитячий садок.

Правила прийому до державних дитячих садків та інших форм дошкільної освіти:

Процедура набору починається за бажанням батьків і їхнім поданням Заяви (Wniosek). 

Набір проводиться для кандидатів, які проживають у місті Люблін.

Процедура прийому складається з двох етапів:

 • на першому етапі враховуються нормативно-правові критерії з урахуванням потреб людей із складною сімейною ситуацією або за станом здоров’я;
 • на другому етапі враховуються комунальні критерії з урахуванням обсягу соціальних потреб сім’ї.

Статутні критерії: ст.  131 абзац  1 Закону «Про освіту» (Вісник законів від 2021 р., ст. 1082, 762) передбачає прийом до державного дитячого садка або секції дитячого садка в початковій школі кандидатів, які проживають на території даної ґміни.  Більше того, ст.  131, абзац  2, зазначаються критерії, які спільно враховуються на першому етапі процедури прийому. Зазначені критерії:

 • багатодітна сім’я кандидата;
 • інвалідність кандидата;
 • інвалідність одного з батьків кандидата;
 • інвалідність обох батьків кандидата;
 • інвалідність брата або сестри кандидата;
 • виховання кандидата в сім’ї самотньою матір‘ю або батьком;
 • виховання кандидата опікуном/опікунами.

Зазначені критерії мають однакову вартість, по 20 балів кожний. 

Муніципальні критерії: ст.  131,абзац  4 і абзац  6 Закону – Закон про освіту (Законодавчий журнал 2021 р., ст. 1082, 762).  У разі отримання еквівалентних результатів на першому етапі процедури набору або якщо після закінчення цього етапу в дитячому садку чи іншій формі дошкільної освіти є вільні місця, на другому етапі процедури набору враховуються критерії, що визначаються органом управління з урахуванням обсягу соціальних потреб дитини та її сім’ї.  Критерії з цієї групи мають різну вагу, бали за кожним критерієм визначаються провідним органом.  Критерії ґміни визначені в Постанові Люблінської міської ради № 1075 / XXXIV / 2021, від 16 грудня 2021 року про встановлення критеріїв щодо кількості балів у процедурі набору до державних дитсадків, відділень дитячих садків у початкових школах, що перебувають у веденні міського управління Любліна.  Критерії:

 •  працевлаштування обох батьків (опікунів) чи одного з батьків (законного опікуна) чи ведення бізнесу, щоденна освіта, ведення фермерського господарства – 4 бали;
 •  обидва батьки (опікуни) вказали місцем проживання Люблін та подали річну декларацію з PIT, у тому числі через платника, за попередній рік до Першої або Третьої податкової м. Любліна – 3 бали;
 • один із батьків (опікунів) вказав місцем проживання Люблін та подав річну податкову декларацію з PIT, у тому числі через платника, за попередній рік до Першої або Третьої податкової м. Любліна – 2 бали;
 • брати і сестри кандидата в поточному навчальному році відвідують той самий дитячий садок/дошкільний заклад у початковій школі, до якого претендує кандидат – 5 балів;
 • звернення двох і більше дітей до одного закладу одночасно – 4 бали (тих самих батьків/ опікунів);
 • батьки (опікуни) кандидата, які вказали у заяві про зарахування, у першій перевазі, саме цей дитячий сад/ заклад в початковій школі як найбільш зручний – 2 бали.

Терміни проведення процедури набору до дитячих садків та дошкільних відділень початкових шкіл міста Любліна:

 • Подання заяви з додатками: з 7 березня з  8.00 до 18 березня до 15.00;
 • Оприлюднення списку закваліфікованих та незакваліфікованих кандидатів: 8 квітня, о 12.00;
 • Підтвердження кандидатом бажання допуску: з 8 квітня від  12.00 до 15 квітня, 15.00;
 • Оприлюднення списку допущених та недопущених кандидатів: 19 квітня 12.00;
 • Протягом 7 днів з дня оприлюднення списку допущених та недопущених кандидатів батьки кандидата можуть звернутися до приймальної комісії для складання обґрунтування відмови у прийнятті кандидата до даного державного дитячого садка чи дошкільного відділення початкової школи;
 • підготовка та видача відмови у зарахуванні: до 5 днів з дня подання заяви для складання обґрунтування відмови у вступі;
 • подання директору апеляції на рішення приймальної комісії, викладене в письмовому обґрунтуванні відмови у прийнятті: до 7 днів з дня отримання письмового обгрунтування відмови у прийомі;
 • розгляд директором апеляції на рішення приймальної комісії, викладене в письмовому обґрунтуванні відмови у допуску: до 7 днів з дня подання директору апеляції на рішення приймальної комісії.

Для того, щоб учасникам набору дитини до дитячого садка або до дошкільного відділення початкової школи, необхідно подати Заяву в період набору, тобто з 7 березня до 18 березня цього року:

 • зайти на сайт Люблінського освітнього порталу: edu.lublin.eu ;
 • на панелі ліворуч увійти у вкладку: aplikacje dla rodziców/ kandydatów (заявки для батьків/кандидатів);
 • натиснути: elektroniczna rekrutacja do przedszkoli (електронний набір до дитсадків).

Там буде видно панель програми набору.  (пряме посиланняя https://naborp-kandydat.edu.lublin.eu/lublin).  Процес подання заявки слід розпочати, натиснувши на вкладку «zgłoś kandydaturę”. Далі, дотримуючись інструкцій, наведених у програмі, заповнити заяву на прийом до дитячого садка чи дошкільного відділу початкової школи разом із додатками.

Подача заяви про прийом дитини до дитячого садка/ дошкільного відділення початкової школи:

 1. Особи з кваліфікованим підписом або довіреним профілем можуть заповнити заяву з необхідними вкладеннями в електронному вигляді, без необхідності передавати заяву в паперовій формі до дитячого садка/дошкільного відділення в ДНЗ.  У цьому випадку потрібні кваліфіковані підписи обох батьків.  Для одиноких батьків потрібен лише підпис.
 2. Особи, які не можуть підписати заяву в електронному вигляді, можуть:
 • заповнити заяву в електронній формі, роздрукувати, підписати та долучити необхідні додатки, подати до дитсадку/дошкільного відділення початкової школи з 7 по 18 березня 2021 року до 15.00 .
 • роздрукувати незаповнену заявку з вкладки «pliki do pobrania” (файли, що можназавантажити), заповнити її від руки та прикріпити необхідні додатки, подати до закладу першого вибору, за місцем, зазначеним працівником дитячого садка/ дошкільного відділу початкової школи, з 7 по 18 березня 2021 року до 15:00 год.

Батьки можуть вибрати максимум 7 дошкільних навчальних закладів, якими керує місто Люблін, які в заявці вказують у порядку від найбільш до найменш бажаного.

Порядок подачі заяв не є вирішальним для прийому дитини.

Якщо кількість кандидатів перевищує кількість місць у закладі і кандидати набирають рівну кількість балів, Приймальна комісія, призначена на об’єкті, відповідно до правил внутрішнього набору, відбирає кандидата за віком найстаршого.  У цій діяльності використовується електронна система підтримки процесу набору.

Вищезазначений порядок набору до дитячих садків та дитсадків початкових шкіл на 2022/2023 навчальний рік не поширюється на батьків дітей, які зараз відвідують заклади міста Люблін.  Батьки дітей, які відвідують дитячі садки/ дошкільні заклади початкових шкіл, подають декларацію про продовження дошкільної освіти на наступний навчальний рік, у тому числі на дитячий садок або відділення дитячого садка в початковій школі, і на цій підставі продовжують дошкільну освіту в даному закладі.

Додаткова інформація:

Набір проводиться лише для кандидатів, які проживають у місті Люблін, тому діти, які не проживають у гміні, не можуть брати участь у наборі.

У разі наявності вільних місць у відділенні дитячого садка/ дошкільного відділу початкової школи, після завершення набору про прийом дитини протягом навчального року (відповідно до частини 2 ст., 762) постановляє директор суб’єкта.

Розподіл дітей у відповідні відділення відбудеться після закінчення процедури набору.  Керівник підрозділу відповідає за організацію дошкільних занять (однорідних чи змішаних) і залежить від кількості та віку дітей, які продовжують дошкільну освіту та приймаються в процесі набору.