CIEKAWI GOŚCIE

 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia – 22 grudnia 2014 r. już kolejny raz odwiedziła przedszkole nasza wychowanka, która chodzi do V klasy szkoły podstawowej, Emilka w towarzystwie Pani Joasi, studentki, animatorki zabaw dla dzieci.
Nasi mili Goście zaproponowali dzieciom zabawę z użyciem bębnów, dziecięcych dłoni, brzuszków i kolan. Dzieci wsłuchiwały się w różne dźwięki wydawane przez bębny, tańczyły przy nich, naśladowały ruchy dzikich zwierząt. Tańcom i śmiechom nie było końca.
Pani Joasia opowiadała nam, jak żyją dzieci w Afryce, pokazała wiele ciekawych slajdów z własnej podróży do Afryki, nauczyła też kilku afrykańskich zabaw i okrzyków.
Była to bardzo miła i pouczająca wizyta. Serdecznie zapraszamy naszych Gości ponownie…

XV WIGILIA STAREGO MIASTA

Dnia 22 grudnia 2014 r. siedmioro dzieci wzięło udział w XV Wigilii Starego Miasta zorganizowanej przez Klasztor Ojców Dominikanów. W tygodniu poprzedzającym występ dzieci panowała w przedszkolu gorąca atmosfera. Dzieci cieszyły się na myśl wystąpienia na prawdziwej scenie jaką była Szopka na Starym Mieście. Pomimo niesprzyjającej aury (padał duży deszcz), dzieci wystąpiły z krótkim montażem słowno-muzycznym, zaprezentowały się szerszej widowni. Wspólne kolędowanie wytworzyło nastrój ciepła i życzliwości jakie niosą Święta Bożego Narodzenia.