Spacer do Miejsca Pamięci Narodowej – krótka lekcja historii

Tu jest pamięć i tutaj świeczka.
Tutaj napis i kwiat pozostanie…

(Joanna Kulmowa – „Zaduszki”)

W dniach 31 października i 29 listopada 2014r. dzieci z grup I, IV i V zapaliły znicze pod Pomnikiem Obrońców Lublina przy ul. Zana. Pomnik jest hołdem dla tych, którzy zginęli 16 i 17 września 1939 r. i podczas wojennego bombardowania Lublina. Kształtowaliśmy tym samym poczucie przynależności narodowej oraz postawy patriotycznej.

Podsumowanie akcji Akademii Aquafresh

 

Dnia 30 września 2014r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do ustanawiania Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. Akcja rozpoczęła się kilka minut przed godz. 12.00 od przygotowania akcesoriów niezbędnych do prawidłowego jej przebiegu. Kiedy wszystko było już gotowe, punktualnie o godz. 12.00 rozpoczęliśmy mycie ząbków. Podczas konkursu przedszkolaki bawiły się znakomicie. Wydarzeniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Dzięki m.in. naszemu udziałowi pobiliśmy rekord Guinnessa – przez 2 minuty 313 328 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki! Po ogłoszeniu wyników, spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na uroczystym podsumowaniu akcji. Po krótkiej pogadance na temat codziennej higieny jamy ustnej, dzieci otrzymały pamiątki .

Wielki Ekologiczny Konkurs dla Przedszkoli – „Zwierzakolubni”

20 października 2014 r. braliśmy udział w piątej edycji Wielkiego  Ekologicznego Konkursu dla przedszkoli, który przebiegał pod hasłem: „Zwierzakolubni”. Pod kierunkiem nauczycieli wykonaliśmy z odpadów pracę zbiorową pod tytułem :„TRAKTUJ MNIE KOLEGO-JAK SIEBIE SAMEGO!” Idea, która przyświecała naszej zabawie zawiera się w następujących zdaniach: „Drogi kolego-zwierzaka traktuj jak siebie samego! Bo każdy na świecie ma równe prawa. Słoń, kot, czy żaba-im też potrzebna jest zabawa. A jeśli chcesz być postrzegany dobrze, to każdy Cię w tym poprze, że musisz szanować zwierzaczki jak ludzi ze swojej paczki. Dajmy zwierzakom więc serce miłości, a one dostarczą nam wiele radości.”