MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD RECYTATORSKI PT.„CZTERY PORY ROKU – JESIEŃ”

W dniu 28 listopada 2014 roku dzieci z naszego przedszkola z grup: I, II, IV i V wzięły udział w przeglądzie recytatorskim, który odbył się w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr12 w Lublinie. Dzieci z grupy I i II zaprezentowały wspólnie wiersz W.Grodzieńskiej pt.:”Zapasy na zimę”, a dzieci z grupy IV i V wiersz J.Kulmowej pt.:”Odlatuja liście”. Celem przeglądu recytatorskiego była integracja z placówką o podobnym profilu, rozwianie uzdolnień twórczych dzieci oraz doskonalenie ich umiejętności recytatorskich i komunikacyjnych, w tym zaprezentowanie umiejętności dziecka z zakresu języka migowego.

Dzień Św. Andrzeja.

W dniu 28 listopada 2014 r.obchodziliśmy w grupie III Dzień Św. Andrzeja.

Na specjalnych zajęciach, w magicznej atmosferze wzbogacaliśmy nasze wiadomości na temat tradycyjnych wróżb i zabaw andrzejkowych. Wesołe zabawy i pląsy przypadły nam do gustu. Uczyliśmy się wspólnie wyrażać nasze uczucia i przeżywać radość z zabawy z kolegami i koleżankami. Niektóre wróżby zapowiadały wspaniały Nowy Rok i spełnienie wielu marzeń. Liczymy na to, że choć po części się spełnią.

 

Andrzejki w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie

Dnia 27 listopada 2014 r. dzieci z grup IV i V odwiedziły zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową nr 3 w Lublinie. Uczniowie klasy 4 i 5 (w tym nasi absolwenci), pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali zabawę andrzejkową. Wesołej zabawie i pląsom przy muzyce towarzyszyły andrzejkowe wróżby. Uczniowie, przebrani w kostiumy czarodziejów i wróżek, zapewnili dzieciom oraz paniom wspaniałą zabawę w miłej i serdecznej atmosferze.

Wizyta policjantki w naszym przedszkolu

W dniu 24 listopada 2014 r. nasze przedszkole odwiedziły Panie Policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariuszki przeprowadziły zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, w miejscu ich zamieszkania, na placu zabaw, podczas spotkania z nieznajomą osobą oraz obcym, napotkanym psem. Obie Panie Policjantki zaprezentowały wiele sytuacji wskazujących niebezpieczeństwo podczas niewłaściwie zorganizowanej zabawy. W zajęciach dzieci brały bardzo czynny udział, a towarzyszył im policyjny Miś Poli.

Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki pt. „O mój rozmarynie” – 20 listopada 2014r.

Śpiewająco zaczęliśmy rok przedszkolny. Lubimy zabawy przy muzyce i wszystkie zajęcia ze śpiewem. Postanowiliśmy więc zaprezentować nasze umiejętności na przeglądzie piosenki patriotycznej zorganizowanym przez Przedszkole nr 54 w Lublinie. Dzieci z grupy III reprezentowały naszą placówkę, a pani z grupy akompaniowała im podczas występu. Dzieci zaśpiewały pieśń patriotyczną pt. „Piechota”.,

 

Lublin w sieci życzliwości

W dniu 20 listopada 2014r. odwiedzili nas uczniowie IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie, między innymi absolwenci naszej placówki, biorący udział w akcji Fundacji Działań Edukacyjnych „Lublin w sieci Życzliwości” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Lublin. W trakcie wizyty wolontariusze z I klasy liceum zorganizowali atrakcyjne zabawy dla przedszkolaków: zabawy ruchowe, wspólne śpiewy, działania praktyczne polegające na wykonaniu prac techniką origami oraz wyklejanki z krepiny i waty.

Celem projektu była promocja życzliwości jako wartości społecznej prowadzącej do aktywizacji i integracji różnych grup społecznych.

Nagranie do audycji radiowej „Rozmowy małe i duże” w Radiu Centrum

Dnia 5 listopada 2014 r. odbyło się spotkanie dzieci z grup IV i V z reporterem panią Moniką Zawadą z lubelskiego Radia Centrum. Dzieci miały możliwość odpowiedzi na pytania dotyczące pieniędzy, rodziny. Audycję radiową z cyklu „Rozmowy małe i duże” zarejestrowaną w naszym przedszkolu można było usłyszeć min. w sobotę 22 listopada 2014 po godz. 10 na falach 98,2 fm.