CIEKAWI GOŚCIE

 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia – 22 grudnia 2014 r. już kolejny raz odwiedziła przedszkole nasza wychowanka, która chodzi do V klasy szkoły podstawowej, Emilka w towarzystwie Pani Joasi, studentki, animatorki zabaw dla dzieci.
Nasi mili Goście zaproponowali dzieciom zabawę z użyciem bębnów, dziecięcych dłoni, brzuszków i kolan. Dzieci wsłuchiwały się w różne dźwięki wydawane przez bębny, tańczyły przy nich, naśladowały ruchy dzikich zwierząt. Tańcom i śmiechom nie było końca.
Pani Joasia opowiadała nam, jak żyją dzieci w Afryce, pokazała wiele ciekawych slajdów z własnej podróży do Afryki, nauczyła też kilku afrykańskich zabaw i okrzyków.
Była to bardzo miła i pouczająca wizyta. Serdecznie zapraszamy naszych Gości ponownie…

XV WIGILIA STAREGO MIASTA

Dnia 22 grudnia 2014 r. siedmioro dzieci wzięło udział w XV Wigilii Starego Miasta zorganizowanej przez Klasztor Ojców Dominikanów. W tygodniu poprzedzającym występ dzieci panowała w przedszkolu gorąca atmosfera. Dzieci cieszyły się na myśl wystąpienia na prawdziwej scenie jaką była Szopka na Starym Mieście. Pomimo niesprzyjającej aury (padał duży deszcz), dzieci wystąpiły z krótkim montażem słowno-muzycznym, zaprezentowały się szerszej widowni. Wspólne kolędowanie wytworzyło nastrój ciepła i życzliwości jakie niosą Święta Bożego Narodzenia.

VII Przegląd Spektakli Bożonarodzeniowych

Dnia 9 grudnia 2014 r. dzieci z grupy IV i V wzięły udział w spektaklu bożonarodzeniowym pt. „Dary dla Jezuska”, zorganizowanym we współpracy Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublinie z Dzielnicowym Domem Kultury „LSM”. Ocenie podlegała kreatywność wykonawców, ruch sceniczny, opracowanie muzyczne, kostiumy, a także dobór repertuaru do możliwości wykonawczych młodych artystów. Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałą grą aktorską. Jej dopełnieniem były wielobarwne kostiumy, charakteryzacje, ciekawe rekwizyty i doskonale współbrzmiąca ze scenariuszem muzyka. Zdobyliśmy zaszczytne III miejsce!!!

II Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

W dniach 4-5 grudnia 2014 r. w siedzibie Targów Lubelskich przy ul. Dworcowej 11 odbyły się II Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych, zorganizowane przez Prezydenta Miasta Lublin przy współpracy z Forum Kobiet Lublina, Integracyjnym Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” w Lublinie, Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lublinie oraz Polska Fundacją Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland”, w których uczestniczyło nasze przedszkole.

W ramach Targów odbyły się konferencje, podczas których omówione zostały kwestie istotne z punktu widzenia aktywnego włączania osób z różnymi niepełnosprawnościami w życie społeczne tj. dotyczące problematyki aktywności zawodowej oraz sportowej osób niepełnosprawnych.

Podczas Targów odbył się kiermasz prac wykonanych wspólnie z dziećmi na zajęciach w przedszkolu, między innymi: stroików świątecznych, ozdób choinkowych, upominków, kartek świątecznych itp. Nasze stoisko prezentowało się bardzo okazale.

Warsztaty pt. „Piernikowe niespodzianki”

W dniu 2 grudnia 2014r. zaprosiliśmy rodziców z grupy III na wspólne warsztaty pt. „Piernikowe niespodzianki”. Postanowiliśmy upiec bożonarodzeniowe pierniki. Na początku przygotowaliśmy wszystko co jest potrzebne do zrobienia ciasta. Następnie trzeba było połączyć wszystkie składniki. Mama Wojtusia Kity pomagała nam zagnieść ciasto. Wałkowaniem ciasta na odpowiednią grubość – tata Gabrysi Paluszek, który poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie. Później wykrawaliśmy foremkami świąteczne ciasteczka, a pani Ela upiekła nam słodkości w naszej przedszkolnej kuchni. W dekorowaniu pierniczków artystycznym kunsztem wykazała się mama Madzi, która wprawną ręką ozdobiła czekoladą nasze wypieki. Na koniec była oczywiście rzecz najprzyjemniejsza – degustacja .