Bal Karnawałowy w Przedszkolu

Bal Karnawałowy odbył się w naszym przedszkolu w dniu 29 stycznia 2015 roku w niezwykłej scenerii Zimowej Krainy. Bal rozpoczął się od zabawy przy piosence pt.: „Jedzie pociąg”. Dzieci w kolorowych przebraniach prezentowały się bardzo niecodziennie i uroczyście. Do zabawy, pląsów i tańca dzieci nie trzeba było namawiać. Było wiele konkursów – tanecznych i wokalnych, a przede wszystkim dużo radosnej, wspólnej zabawy przy muzyce!

 

KONCERT MUZYCZNY W PRZEDSZKOLU

Dnia 26 stycznia 2015 r. odbył się w naszej placówce koncert muzyczny dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie. Spotkanie to przybliżyło dzieciom z przedszkola świat dźwięków, zaprezentowało bogactwo instrumentarium, od skrzypiec, wiolonczeli po pianino, a młodym wykonawcom – umożliwiło przedstawienie swoich umiejętności przed szerokim audytorium.
Koncert bardzo nam się podobał. Zapraszamy do nas częściej…

BEZPIECZNE FERIE

Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby przebiegały one szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas wyjazdów zimowych, jak i zabaw w miejscu zamieszkania.
Na zajęciach w przedszkolu dzieci ze wszystkich grup wiekowych poznawały, a także utrwalały zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Dodatkowo w najstarszej grupie wiekowej odbyły się ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
Wszystkim dzieciom i dorosłym życzymy miłego i aktywnego wypoczynku w czasie ferii! Do zobaczenia na stoku i lodowisku. Hej!

 

 

DZIEŃ KULTURY UKRAIŃSKIEJ W PRZEDSZKOLU

„Szczodry wieczór, dobry wieczór! Dobrym ludziom na cały wieczór!
A w tym domku jak w wianku. A tam dzieci jak kwiatuszki.
Szczodry wieczór, dobry wieczór! Dobrym ludziom na cały wieczór!

W dniu 22 stycznia 2015 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Kultury Ukraińskiej, którego celem jest budzenie szacunku do kultury i tradycji innych narodów. Dwoje dzieci w naszym przedszkolu ma ukraińskie korzenie, dlatego podejmowane są działania, które pozwalają na lepszą ich integrację w naszych polskich warunkach.
Mama Vołodii z grupy V i rodzice Ani z grupy I przygotowali wiele ciekawych materiałów – filmy, zdjęcia i wytwory ukraińskiej sztuki ludowej, kolędy ukraińskie, dziecięce piosenki ukraińskie, a także ukraińskie bajki.
Przedszkolaki zapoznały się z symbolami państwa ukraińskiego i jego położeniem na mapie Europy. Dowiedziały się o niektórych tradycjach, obrzędach ludowych i zwyczajach dotyczących spotkania z Mikołajem, okresu Bożego Narodzenia i powitania Nowego Roku na Ukrainie („Szczodra Kutia”, „szczedriwki”, „ Wodzenie kozy”, „Jordan”).

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.
W kalendarzu jest kilka takich dni, które wywołują uśmiech na twarzy, a co za tym idzie radość i ogromną satysfakcję. Niewątpliwie takimi datami są wyczekiwane przez najmłodszych dni Babci i Dziadka, przypadające kolejno na 21 i 22 stycznia. W naszym przedszkolu dni te, jak zawsze, obchodzimy bardzo uroczyście. Są występy: piosenki, wiersze, piękne stroje, upominki, a co najważniejsze gorące, dziecięce serduszka, które zawsze kochają.
Dołączamy się również do tych życzeń – 100 lat niech nam żyją Babcie i Dziadkowie!