W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH…

Przedszkole troszczy się o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną, zachęcając do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych, w zajęciach ruchowych w ogrodzie przedszkolnym, na skwerku, boisku, w sali gimnastycznej. W trakcie pobytu dziecka w placówce przedszkolnej dąży się do tego, aby dziecko nabrało sprawności fizycznej lub było bardziej sprawne w miarę swoich możliwości (jeżeli jest dzieckiem mniej sprawnym ruchowo, niepełnosprawnym).
Regularne „zażywanie ruchu” wpływa nie tylko na poprawę zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nastrój. Możliwe jest takie dobranie ćwiczeń, aby móc czerpać z nich przyjemność, zrelaksować się, usprawnić czyli zyskiwać zarówno korzyści zdrowotne jak i emocjonalne.

Koncert muzyczny w przedszkolu

Dnia 25 marca 2015 r. odbył się w naszej placówce koncert muzyczny artystów Filharmonii Lubelskiej. Był on bardzo ciekawy i różnił się trochę od wcześniejszych tego typu spotkań.
Dzieci miały bowiem możliwość zapoznania się z brzmieniem i wyglądem gitary basowej, ale również przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe przepisy ruchu drogowego.
Teraz już przedszkolaki będą umiały śpiewająco i przede wszystkim bezpiecznie jeździć na rowerach, rolkach, a także wraz z osobami dorosłymi bezpiecznie przechodzić na drugą stronę jezdni.

 

„PRZEDSZKOLAKI DOŚWIADCZAJĄ ŚWIAT” ZAJĘCIA KOŁA BADAWCZEGO DLA DZIECI 5-6 LETNICH

„Powiedz mi, a zapomnę…
pokaż mi, a zapamiętam…
pozwól mi wziąć udział, a zrozumiem.” (Konfucjusz)
W miesiącu październiku 2014 r. rozpoczął się w naszym przedszkolu cykl zajęć w ramach działalności koła badawczego. Głównym celem organizowanych spotkań jest wspomaganie rozwoju procesów poznawczych dzieci. W trakcie zajęć koła zainteresowań „Przedszkolaki doświadczają świat” dzieci pod okiem nauczyciela poznają zjawiska przyrodniczo – fizyczne poprzez przeprowadzanie prostych doświadczeń.

 

„Żegnaj zimo, witaj WIOSNO”

W piątek 20 marca 2015 roku, jak nakazuje tradycja pożegnaliśmy zimę. Nasz kolorowy korowód zatrzymał się na placu, aby uroczyście powitać wiosnę. Najbardziej smutną minę w tym dniu miała Marzanna – symbol zimy, którą z powodu braku w pobliżu przedszkola rzeki wrzuciliśmy symbolicznie do wiaderka z wodą. Uroczystości towarzyszyły wesołe piosenki i pląsy, a najmilszy dla ucha był śpiew ptaków, które właśnie wróciły do nas z dalekich podróży.

 

VI Przegląd Piosenki Dziecięcej dla Przedszkolaków „Śpiewające Przedszkolaki”.

                  W dniu 5 marca 2015 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Lublinie  VI Przegląd Piosenki Dziecięcej dla Przedszkolaków: „Śpiewające Przedszkolaki”. W przeglądzie wzięło udział również nasze przedszkole. Podopieczni wystąpili w kategorii wiekowej dzieci 5 i 6-letnich. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły do piosenki pt.:” Cztery pory roku”.
Udział w przeglądzie miał na celu wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych; rozwijał umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę oraz ruch sceniczny.

 

GOŚCIE Z BARCELONY

W dniu 2 marca 2015 r. odbyły się w przedszkolu warsztaty prowadzone przez zespół z Barcelony, realizujący projekt: „Dziecięce Archiwum Przestrzeni Publicznej”, w ramach Akademii Aktorów Zmian Miejskich, organizowanej przez Fundację imienia Roberta Boscha i Stowarzyszenie MitOst. Miały on na celu „stworzenie interaktywnej platformy internetowej do promowania perspektywy dziecka w przestrzeni publicznej”.
W trakcie zabaw z zagranicznymi gośćmi dzieci z najstarszej grupy wiekowej „projektowały” najbliższe otoczenie – salę dydaktyczną, jak również dalsze, to jest osiedle imienia Juliusza Słowackiego w Lublinie.
Zabawa była przednia i tego spotkania dzieci szybko nie zapomną.
Do zobaczenia. Hasta la vista!