WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY

W dniu 30 kwietnia 2015 r. po raz ostatni w tym roku szkolnym, dzieci miały możliwość wzięcia udziału w koncercie muzycznym artystów Filharmonii Lubelskiej. Tym razem zaprezentowano nowy instrument muzyczny – fagot oraz zorganizowano wspólną zabawę przy wiosennych utworach różnych kompozytorów muzyki klasycznej, jak i znanych dzieciom piosenkach.

Cykl całorocznych koncertów dał dzieciom możliwość uczestniczenia w zbiorowym śpiewie, tańcu i muzykowaniu, uczył, między innymi, dostrzegania zmian charakteru muzyki – dynamiki, tempa i wysokości dźwięku, wyrażania ich ruchem, a także słuchania muzyki poważnej w skupieniu. Do zobaczenia już od września…

Tu stacja kosmiczna grupy czterolatków

Za chwilę wsiadamy do rakiety i wyruszamy w daleką podróż po Układzie Słonecznym. Nasze panie skonstruowały nam niezwykłą rakietę. Podczas zabaw w kosmiczną podróż poznaliśmy nazwy planet i poszerzyliśmy nasze wiadomości o kosmosie. Jakie to wszystko ciekawe !!!
W przyszłości na pewno ktoś z nas zostanie pilotem, a może nawet kosmonautą!

MIĘDZYPRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA SPORTOWA

W dniu 21 kwietnia 2015 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w VII Międzyprzedszkolnej Spartakiadzie Sportowej zorganizowanej przez Przedszkole nr 43 i Przedszkole nr 54 w Lublinie. Naszą placówkę reprezentowały dzieci z grupy IV, które od dłuższego czasu – podczas zajęć ruchowych w sali gimnastycznej – przygotowywały się do spartakiady. Dzieci uczyły się w ten sposób aktywnych form spędzania czasu, rozwijały swoją sprawność ruchową i motoryczną, uczyły się zasad „zdrowej rywalizacji”. Podczas ćwierćfinałowych rozgrywek mali sportowcy zmagali się w pięciu konkurencjach: „Miś w podróży”, „Rzuty do kosza”, „Krążąca piłka”, „Hula-hop górą”, „Sztafeta z koszulką”. Drużyna z naszego przedszkola z zaangażowaniem wykonywała zadania sportowe, zajmując w ten sposób trzecie miejsce. BRAWA dla naszych sportowców!

Segregacja śmieci w przedszkolu

Nasze przedszkole dba o zmniejszenie wytwarzania  odpadów. Co roku zbieramy makulaturę w ramach akcji: „Hurra makulatura” oraz plastikowe nakrętki, włączając w akcje zarówno dzieci, jak i rodziców.
Przedszkolaki w trakcie pobytu w placówce przedszkolnej poznają zasady segregacji odpadów oraz kolory pojemników na śmieci, a także samodzielnie segregują odpady do odpowiednich pojemników w salach dydaktycznych – sucha i mokra frakcja.
Poprzez powyższe działania dzieci rozumieją sens gromadzenia i segregowania odpadów, zależności pomiędzy czystym środowiskiem, a istnieniem świata zwierzęcego i roślinnego, oraz rozumieją konieczność segregowania i przetwarzania odpadów. Tym samym budowana jest dziecięca wiedza o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym.

WIELKANOCNE WARSZTATY PLASTYCZNE

Tuż przed świętami odbył się w naszym przedszkolu cykl Wielkanocnych Warsztatów Plastycznych, w których uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych wraz ze swoimi najbliższymi – rodzicami i rodzeństwem. Podczas wspólnej zabawy uczestnicy warsztatów stworzyli oryginalne pisanki, palmy wielkanocne, kartki oraz inne ozdoby świąteczne, które ozdobią niejeden wielkanocny stół.
Zajęcia, odbywające się w miłej i serdecznej atmosferze, miały na celu wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez sztukę oraz kształtowanie u dzieci poczucia przynależności do grupy rówieśniczej i rodziny.