PORANNE Zabawy z Darami Froebla  

Na początku bieżącego roku szkolnego nasze przedszkole zakupiło fantastyczne pomoce dydaktyczne.  Są to, tak zwane dary, czyli materiały, które mają postać wełnianych piłeczek oraz zestawów drewnianych klocków w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, a także mozaiki, patyczki, pierścienie, punkty – ułożone w zestawy i umieszczone w drewnianych pudełkach. Praca z tymi pomocami oparta jest o założenia zawarte w koncepcji wielkiego pedagoga, ojca wychowania przedszkolnego Friedricha Wilhelma Froebla. Dary służą dzieciom do zabaw percepcyjno- manipulacyjnych, badawczych oraz umożliwiają rozwój zdolności artystycznych, matematycznych. Uczą zarówno samodzielnej pracy, jak i reguł panujących w grupie. Dzieci chętnie podejmują, z ich wykorzystaniem zabawy badawcze, tematyczne i konstrukcyjne. Zabawa z wykorzystaniem tych pomocy, jak widać sprawia dzieciom ogromną radość, dając jednocześnie świetne efekty w zakresie wspierania ich rozwoju.

 

 

ŚWIĘTO WSZYSTKICH MAM I TATUSIÓW

Ona mi pierwsza pokazała księżyc
i pierwszy śnieg na świerkach,
i pierwszy deszcz.
Byłem wtedy mały jak muszelka,
a czarna suknia matki szumiała jak Morze Czarne.
„Spotkanie z matką” K. I. Gałczyński

26 maja 2015 r. dzieci z najstarszej grupy wiekowej zaprosiły gości na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Jest to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie oraz duma z pociech. Wszyscy goście z zaciekawieniem i skupioną uwagą słuchali życzeń, wierszy, piosenek, a także oglądali przedstawienie pt.: „Wyścig na polanie”. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi, a także wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.
Jest to wprowadzanie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, taniec, śpiew, małe formy teatralne oraz sztuki plastyczne. Kształtowane jest również u dzieci poczucie przynależności do grupy społecznej, jaką jest rodzina.

Konkurs Recytatorski w Przedszkolu Nr 56 w Lublinie

Nadeszła pora na wiersze o „POLSCE NASZEJ OJCZYŹNIE”. Oczywiście na konkursie nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów. Hubert z grupy IV i Nikola z grupy V, dzielnie recytowali przygotowane wiersze. Udział w konkursie umożliwił dzieciom zaprezentowanie swoich zdolności artystycznych, pokonać tremę, oraz udowodnić, że poezja jest bliska dzieciom. Mimo rywalizacji, spotkaniu towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Nie zabrakło też wspólnych pamiątkowych zdjęć. GRATULUJEMY !!!

WIOSENNA ŁĄKA

W ubiegłym tygodniu 11 – 15 maj 2015 r. dzieci zajmowały się tematem „Wiosenna łąka”. Na zajęciach powstały piękne niezapominajki, papierowe biedronki z włochatymi nóżkami, barwne motyle i żabki, które obecnie, bacznie nas obserwują w przedszkolnej szatni.

SZKOLENIE OTWARTE DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

SZKOLENIE OTWARTE DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

Dnia 12 maja 2015 r. odbyło się w naszym przedszkolu szkolenie otwarte zorganizowane dla rodziców i nauczycieli na temat: „Praca terapeutyczna z dziećmi przejawiającymi zachowania trudne”. Szkolenie poprowadziła pani psycholog pracująca w placówce.
W trakcie spotkania przedstawiono słuchaczom wiedzę teoretyczną i praktyczną związaną z oceną i pracą nad zachowaniami niepożądanymi u dzieci.

 

PRZEGLĄD TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH

Dnia 7 maja 2015 r. dzieci z najstarszej grupy wiekowej reprezentowały naszą placówkę w XI Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych, który tym razem był pod hasłem: „Sport i zdrowie w miniaturze teatralnej”. Przegląd zorganizowało Przedszkole nr 33 im. Kubusia Puchatka w Lublinie oraz Dom Kultury LSM.
Przedstawienie naszej trupy teatralnej pod tytułem: „Wyścig na polanie” bardzo się wszystkim podobało, a mali aktorzy po zakończeniu występu otrzymali zasłużone brawa.