ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA MALUSZKÓW

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA MALUSZKÓW

Dnia 18 czerwca 2015 r. odbyły się w naszej placówce zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola.
Celem zajęć było eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej oraz zapoznanie dzieci z pomieszczeniami przedszkola (salą zajęć, łazienką, szatnią), z rówieśnikami i paniami pracującymi w grupie maluszków. Wspólne zabawy adaptacyjne  na pewno pozwolą na zmniejszenie lęku dziecka wobec przedszkola, nieznanych w nim osób i pomieszczeń. Zajęcia miały również na celu usamodzielnienie dziecka, wzmocnienie poczucia własnej wartości i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami oraz nauczycielami.
Do zobaczenia we wrześniu!

PIKNIK RODZINNY

PIKNIK RODZINNY

13 czerwca 2015 r. odbył się w naszym przedszkolnym ogrodzie wielki Piknik Rodzinny, zorganizowany dla dzieci i rodzin z naszej placówki, jak również dla wszystkich mieszkańców LSM, a w szczególności mieszkańców osiedla im. Juliusza Słowackiego w Lublinie. Atrakcji było co niemiara, że aż trudno je wszystkie wymienić. Zobaczcie sami…

 

1 CZERWCA – ŚWIĘTO WSZYSTKICH DZIECI

Dnia 1 czerwca 2015 r. dzieci z dwóch najstarszych grup wiekowych uczestniczyły w wycieczce do firmy AVIS Ekologiczne Place Zabaw, mieszczącej się przy ulicy Turystycznej w Lublinie.
Była to niepowtarzalna okazja do zdobycia wiedzy oraz do zapoznania się z nowoczesną technologią związaną z produkcją placów zabaw. Wycieczka po halach produkcyjnych zapewniła wszystkim zwiedzającym niezapomniane emocje.
Następnie przedszkolaki spędziły miło i ciekawie czas na nowopowstałym placu zabaw, na którym spotkały, między innymi, pierwszego w Polsce „wieloryba”. Na spragnione i  zmęczone zabawą dzieci czekał w altance poczęstunek oraz napoje.
Na zakończenie pobytu każde dziecko otrzymało upominek w postaci kolorowanki oraz balonika. Było super!!!