WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

 

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, pachnąca lasem i pięknie przystrojona choinka buduje magiczny świąteczny klimat.

I właśnie po to, aby w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera zorganizowane zostały warsztaty rodzinne, na które zaproszono rodziców oraz rodzeństwo, często będących absolwentami naszego przedszkola.

Zadaniem rodziców i dzieci było wspólne wykonanie ozdób choinkowych, stoików, dekoracji świątecznych. W trakcie warsztatów powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych prac. Wspólne tworzenie świątecznych cudeniek dostarczyło z pewnością niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliło nam wszystkim przeżywać radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Zorganizowanie takich zajęć pozwoliło rodzicom poznać różnorodne techniki plastyczne, odkryć skrywane talenty, a co najcenniejsze, cieszyć się chwilami spędzonymi z własnymi dziećmi. Powstałe prace zostały przeznaczone na „Kiermasz świąteczny” zorganizowany w naszej placówce. WESOŁYCH ŚWIĄT!

 Grupa I galeria zdjęć

Grupa II galeria zdjęć

Grupa IV galeria zdjęć

 

RODZINNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

 

Od 7.XII do 24.XII 2015r w naszym przedszkolu organizowany był II Rodzinny Kiermasz Świąteczny.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy dostrzegli piękno naszych świątecznych ozdób i docenili nasz wspólny trud włożony w organizację tego wydarzenia. Dzięki Państwa hojności udało się nam zebrać 444 zł. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na organizację PIKNIKU RODZINNEGO, który chcemy wspólnie zorganizować wiosną 2016r. na terenie naszego przedszkola.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę kochanych mam, które zadbały o „bezpieczeństwo finansowe” (opieka nad skarbonką) naszego kiermaszu:

Mamie Amelki z gr. I

Mamie Mikołaja z gr. I

Mamie Kacpra i Wiktorii z gr. I i gr. II

Mamie Liwki i Julka z gr. II i gr. V

Mamie Julki i Mai z gr. II

Mamie Stasia z gr. II

Mamie Ani z gr. II

Mamie Julki z gr. II

Mamie Tysi i Tymka z gr. II

Mamie Madzi z gr. III

Dziękujemy

Dyrekcja z Nauczycielkami

cykl spotkań pt. „JESTEM BEZPIECZNY”

W dniu 22 grudnia 2015 r. w ramach realizacji programu „Bezpieczne przedszkole – bezpieczna przyszłość” realizowanego w Przedszkolu Integracyjnym nr 39 w Lublinie gościliśmy przedstawicieli Straży Miejskiej Miasta Lublin rozpoczynając cykl spotkań pt.„JESTEM BEZPIECZNY”. Istotą naszych spotkań będzie wyrabianie czujności naszych przedszkolaków wobec zagrożeń dla zdrowia, wdrażanie do zachowań bezpiecznych na drodze, w czasie zabaw i gier oraz zwrócenie uwagi na używanie elementów odblaskowych.

Pierwsze spotkanie miało na celu przypomnienie podstawowych zasad zachowania się na drodze i w środowisku przedszkolnym, przypomnienie zasad dotyczących ruchu pieszych oraz konieczności noszenia elementów odblaskowych. Z uwagą słuchaliśmy naszych gości, dzieliliśmy się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pracownicy Straży Miejskiej byli zadowoleni ze spotkania z nami i troski o nasze bezpieczeństwo. W nagrodę mogliśmy poznać wyposażenie wozu Straży Miejskiej oraz otrzymaliśmy piękne elementy odblaskowe.

Kolejne nasze spotkanie już 15 lutego 2016 r. o godz.9.00.

III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

15 grudnia 2015 roku grupa II wybrała się na spacer do Domu Kultury Grażyna. Tam, na głównej scenie, Amelka, Klementynka i Kacperek, pięknie zaśpiewali nam pastorałkę „Przyjdź już Jezu”. Dzieci reprezentowały nasze przedszkole na III Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pt. „Lulajże Jezuniu”. Dzieci śpiewające na scenie wypadły przepięknie, a ich przyjaciele z grupy dzielnie ich wspierali, klaszcząc do rytmu pastorałki, podczas jej wykonania.

Odwiedziny górnika z Kopalni Bogdanka

Dnia 10 grudnia 2015 roku przedszkolaki z grupy V, witały specjalnego gościa – górnika z Kopalni Bogdanka, tatę Gabrysi. Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich. Nasz gość opowiedział jak powstał wielki skarb, jakim jest węgiel oraz dzieci dowiedziały się, że aby było ciepło w domach i przedszkolu potrzebny jest węgiel, który wydobywają właśnie górnicy. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i przekazujemy staropolskie pozdrowienie górnicze: Szczęść Boże.

Wizyta dzieci z gr. IV w Pracowni Krawieckiej

               W dniu 10 grudnia 2015 roku dzieci z grupy IV odwiedziły „Pracownię krawiecką” przy ul. Wileńskiej. Pani krawcowa zaprezentowała nam, jak działają maszyny do szycia. Mogliśmy obserwować, jak powstaje gotowy fartuszek: od zaprojektowania, wycięcia, aż po zszycie elementów w całość. Uszyty fartuszek będzie służył nam w kącku lalek.

„Jasełka 2015”

8 grudnia 2015 r. grupa V występowała na prawdziwej scenie teatralnej w Domu Kultury LSM. Tego dnia odbył się VIII Przegląd – „Jasełka 2015”. Dzieci otrzymały II nagrodę. Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z sukcesów naszych wychowanków.

Uroczyste podsumowanie Przeglądu oraz wręczenie nagród jego laureatom odbędzie się w dniu 12 stycznia 2016 roku o godz. 10.00 w Domu Kultury LSM ( ul. Wallenroda 4). Zapraszamy.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Mikołaj, Mikołaj

jedzie samochodem,

bo gdzieś zgubił saneczki

w tę mroźną pogodę…”

Tak śpiewały dzieci w grupie I w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem.

Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego bardzo starannie. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczą się piosenek, wierszyków oraz tańców, które umilają spotkanie z gościem. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one całkiem sporo czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nasz gość w tym roku zaczął swoją wizytę od najmłodszych grup. Dzieci z grupy I pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak bardzo krótko. Maluszki dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o sobie i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i przyrzekł, że odwiedzi nas znów za rok. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, są wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały jeszcze chwile spędzone z miłym gościem, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą Mikołaja i pomachają mu na pożegnanie.

 Grupa I galeria zdjęć

Grupa II galeria zdjęć

Grupa III galeria zdjęć

Grupa IV galeria zdjęć

Grupa V galeria zdjęć

 

III Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

III Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych

W dniach 3–4 grudnia 2015 roku w hali Targów Lubelskich przy ul. Dworcowej odbyły się III Lubelskie Targi Aktywności Osób Niepełnosprawnych, zorganizowane przez Prezydenta Miasta Lublin. Inicjatywa miała na celu promowanie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych, zwiększanie świadomości na temat praw, potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami oraz integrację lokalnej społeczności.

Dwudniowe wydarzenie obejmowało część konferencyjną i wystawienniczą. W pierwszym dniu odbyła się konferencja na temat aktywności osób z niepełnosprawnością w obszarze kultury, ze szczególnym uwzględnieniem roli tańca. Uzupełnieniem części teoretycznej były pokazy taneczne w wykonaniu osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w różnym przedziale wiekowym.

Podczas Targów odbył się kiermasz prac wykonanych wspólnie z dziećmi na zajęciach w przedszkolu, między innymi: stroików świątecznych, ozdób choinkowych, upominków, kartek świątecznych itp. Nasze stoisko prezentowało się bardzo okazale.