Ogólnopolski projekt „Dzieciństwo bez próchnicy”

Dzieci z grupy III, z wielkim zaangażowaniem, biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”– profilaktyka i edukacja stomatologiczna , realizowana w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy, z udziałem dziewięciu uniwersytetów i placówek medycznych na terenie całego kraju.

W ramach realizacji Projektu” Dzieciństwo bez próchnicy” wszystkie przedszkolaki otrzymały pastę, szczoteczkę oraz kalendarz mycia zębów, aby uczyć się prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej.

Poprzez cykliczne zajęcia prowadzone w różnych formach, dzieci aktywnie kształtują nawyki higieniczne i zachowania prozdrowotne.

„Jedz i pij mądrze” 21. I.2016 r. (wypełniane konturów kredką/ rozmowa na temat zdrowej żywności);

„Przygotuj się do mycia zębów” 28. I.2016 r. (wykonanie przez dzieci plakatu z wykorzystaniem farb akwarelowych);

„Kto dba o nasze zęby?” 4. II. 2016 r. (rozmowa na temat pracy stomatologa / wypełnianie kredkami pastelowymi sylwety dentysty, wycinanie, naklejanie, kolorowanie elementów);

„Kto się do nas uśmiecha?” 11.II. 2016 r. (oglądanie własnych ząbków w lusterku, /wypełnianie kolorowanki);

„Jak myjemy ząbki” 18.II. 2016 r. (poznanie zasady szczotkowania zębów);

„Moja ulubiona szczoteczka” 25.II.2016 r. (wyklejanie plasteliną konturu szczoteczki).

Dzieci z grupy III wiedzą już, że pielęgnacja zębów mlecznych jest równie ważna jak zębów stałych. To dlatego, że pozwala nauczyć dziecko prawidłowych zasad, wyrobić odpowiednie nawyki oraz uchronić przed bardzo często diagnozowaną już u najmłodszych próchnicą.

 

 

 

„Zabawy poranne w gr. I”.

       Friedrich Froebel to twórca wychowania przedszkolnego.  Uznał on, że podstawową formą aktywności dziecka jest zabawa, która powinna być odpowiednio zorganizowana. Zaproponował odpowiednie przedmioty, które nazwał darami, służące do rozwijania wszechstronnej osobowości dziecka, odpowiednie dla trzech okresów przedszkolnych (okres kuli, walca i sześcianu). W pierwszym okresie dzieci otrzymują piłkę jako kulę, w drugim walec, a w trzecim klocki o kształcie sześcianu. (dary-zabawki)

W organizowanych przez siebie tzw. „ogródkach dziecięcych” (kindergarden) uwzględnił podstawowe zasady dydaktyczne – poglądowości, aktywności, dostępności, systematyczności, logicznej kolejności.

W grupie maluszków już od rana dzieci proszą o zabawy darami i tym samym rozwijają wyobraźnię, kreatywność, relacje społeczne i wiele, wiele innych obszarów. Od najmłodszych lat uczą się samodzielności myślenia oraz umiejętności współżycia z innymi ludźmi. A zatem do dzieła!

 

Opieka nad szczeniaczkiem LUCKY w gr. II

Przedszkolaki z grupy II miały okazję gościć w swojej grupie szczeniaczka – pieska, który wprowadzał dzieci w świat opieki nad małymi zwierzętami. Dzieci poznały sposób karmienia pieska butelką oraz dowiedziały się, jak należy opiekować się tak małym szczeniakiem (1 tydzień).Wielką troską otoczyły maleństwo, doskonale wiedziały, jak należy zachowywać się przy tak małym stworzonku.

Piesek wrócił już do swojej psiej mamy, tęsknimy za nim…

 

Straż miejska – kolejne spotkanie

15 lutego 2016 r. o godz. 9.00 gościliśmy po raz kolejny w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Miejskiej. Drugie nasze spotkanie dotyczyło naszego bezpieczeństwa i zachowania wobec osób, których nie znamy. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny oraz analizowaliśmy różnorodne sytuacje, które mogą się wydarzyć w naszym najbliższym otoczeniu. Panie funkcjonariuszki Straży Miejskiej przypomniały o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznanych, o bezwzględnym zakazie oddalania się z osobą obcą, wsiadania do samochodu osoby nieznajomej czy brania od niej jakichkolwiek rzeczy, itp. Dziękujemy za kolejne spotkanie i troskę o nasze bezpieczeństwo!!!

DROGIE DZIECI, DRODZY RODZICE!!!

Od dziś w naszym przedszkolu rozpoczęły się ferie zimowe Na Małe Zuchy, które ten czas spędzą w przedszkolnych salach czeka moc atrakcji i zabawy. Z tej okazji Przedszkolaki m.in. zasiądą na widowni naszego mini-kina, gdzie zaprezentujemy najukochańsze dziecięce bajki. 15 lutego 2016 roku czeka nas również, drugie już spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej pt.: „Jestem bezpieczny” oraz wiele innych ciekawych zajęć.

Wszystkim Dzieciom i Dorosłym życzymy miłego i aktywnego wypoczynku w czasie ferii! Do zobaczenia. Hej!!! 

Feria zdjęcie

„Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato…”

Akcja pod hasłem „Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato” trwała w naszej grupie przez pierwsze dwa tygodnie lutego. Podobnie jak w ubiegłym roku, chętni rodzice czytali dzieciom ich ulubione bajki. Jak widać na załączonych zdjęciach dzieciaki były bardzo zainteresowane całym wydarzeniem i aktywnie brały w nim udział często zadając wiele interesujących pytań na temat czytanych opowieści.

Bardzo dziękujemy mamie Klementynki i Tymka, mamie Liwki, oraz rodzicom Stasia za udział w tym projekcie.

 

BAL KARNAWAŁOWY 2016

         W dniu 9 lutego 2016 roku w Przedszkolu Integracyjnym nr 39 w Lublinie odbył się Bal Karnawałowy. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wiele przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać: wróżki, królewny, motylki, aniołki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Na sali podczas tańca robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia.

Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów, a personelowi przedszkola za dekorację i wspaniałą bajkową atmosferę.

Kolejny Bal Karnawałowy już za rok !!! ….

Teatr Cieni gr.IV

Bardzo lubimy zabawy teatralne, a jedną z nich jest zabawa w świetlny teatrzyk. Teatr cieni to kreatywna zabawa, która nie wymaga praktycznie żadnych akcesoriów. Wystarczy tylko lampka nocna i chęci do gry aktorskiej.

Mecz Towarzyski BOCCIA

W dniu 5 lutego 2016 roku braliśmy udział w Meczu Towarzyskim BOCCIA, który odbył się w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Lublinie przy ul. Wolskiej 5a. Na początku spotkania była rozgrzewka sportowa, która polegała na rzutach piłeczkami do piankowych słupków. Potem były rozgrywki międzygrupowe piłeczkami Boccia. Dzieci rzucały czerwonymi i niebieskimi piłeczkami, aby trafić jak najbliżej białej bili. Wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem. Wspólna zabawa sprawiała dzieciom ogromną radość, a każdy rzut był nagradzany dużymi oklaskami. Spotkanie zakończyło się rozdaniem pamiątkowych dyplomów. Bardzo dziękujemy Gospodarzom za miłe przyjęcie i wesołą zabawę, a naszej reprezentacji przedszkolnej gratulujemy!!!