Powitanie Wiosny

Zgodnie z coroczną tradycją naszego przedszkola w dniu 21 marca 2016 r. dzieci pożegnały zimę. Przygotowały Marzannę z kolorowych gazet i bibułek, własnoręcznie wykonały kwiaty, ozdobiły balony. Tak przygotowane ruszyły barwnym korowodem ulicami naszego osiedla na powitanie wiosny.

Dzieci z wesołym śpiewem, kolorowymi kwiatkami, czerwonymi balonami wzbudzały zainteresowanie oraz uśmiechy przechodniów. Wiosenne słońce rozświetlało roześmiane twarze dzieci. Po dotarciu na wyznaczone miejsce tradycyjnymi okrzykami „precz zimo zła”, wierszykami i piosenkami dzieci pożegnały zimę. Miejsce Marzanny zajęła Pani Wiosna. Wszystkim zrobiło się milej, weselej i cieplej.

WARSZTATY WIELKANOCNE w gr. I

Dnia 15 marca 2016 r. odbyły się w grupie I warsztaty wielkanocne, w których uczestniczyły dzieci oraz rodzice z grupy maluszków. Wspólne wykonywanie ozdób świątecznych wprowadziło wszystkich zebranych w wesoły nastrój oczekiwania na Święta Wielkiej Nocy oraz rozwijało pomysłowość i inwencję twórczą zgromadzonych osób.

 

DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU

Dnia 15 marca 2016 r. w godzinach 9.30 – 11.30 zorganizowany został dzień otwarty w przedszkolu. Rodzice wraz z dziećmi mieli okazję poznania zasad funkcjonowania naszej placówki, rozkładu zajęć czy oferty zajęć dodatkowych, a dzieci okazję do wspólnej zabawy ze starszymi kolegami i koleżankami.

 

Królik PAMPIŚ orędownik czystych zębów

W miesiącu lutym rozpoczęliśmy cykl zajęć edukacyjnych w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Koordynatorki projektu p. Anna Bot oraz p. Renata Lewandowska przeprowadziły spotkania w poszczególnych grupach wiekowych.

Dzieci poznały Królika Pamipsia, z którym zgłębiały swoją wiedzę z zakresu higieny jamy ustnej, stosowania odpowiedniej zdrowej diety oraz troski o własne zdrowie. Szybko odpowiadały na zagadki i pytania zadawane przez Królika Orędownika Czystych Zębów.

Na koniec spotkania każda grupa otrzymała maskotkę Królika Pampisia, który będzie towarzyszył dzieciom w codziennych zmaganiach z higieną ząbków zarówno na terenie przedszkola jak i w domu.