„Przedszkolak mały i duży wie, że sport mu służy”

26 kwietnia 2016 roku – we wtorek drużyna sportowców z gr. IV i V uczestniczyła w eliminacjach do VIII edycji Międzyprzedszkolnej Spartakiady Sportowej pod hasłem: „Przedszkolak mały i duży wie, że sport mu służy”, zorganizowanej przez Przedszkole nr 43 oraz Przedszkole nr 54 w Lublinie.

Walczyliśmy dzielnie, wszystkie konkurencje były bardzo trudne, ale wykonaliśmy je na medal. Zdobyliśmy zaszczytne III miejsce !!!

Gratulujemy Naszym Sportowcom !!!

Spotkanie w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”

18 kwietnia 2016r. w ramach realizacji projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” gościliśmy w naszym przedszkolu Panie ze Szkoły TEB Edukacja – kierunek higienistka stomatologiczna. Panie przypomniały wszystkim przedszkolakom, jak należy dbać o zęby, aby były piękne i zdrowe. W ramach zajęć praktycznych dzieci doskonaliły swoje umiejętności mycia zębów na modelu szczęki.

Zaproszone Panie omówiły i zaprezentowały także różne rodzaje szczoteczek do mycia zębów, płynów do higieny jamy ustnej oraz nici dentystycznych. Przypomniały i zachęciły dzieci do stosowania prawidłowej diety bogatej w warzywa, owoce, nabiał, przetwory mleczne. Na koniec spotkania przedszkolaki obejrzały film animowany pt.”Dr Ząbek i legenda Zębolandii”.

Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Kuby Hojdy z gr. V za zorganizowanie i poprowadzenie spotkania.

 

Spotkanie z pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie

 

W dniu 14 kwietnia 2016 roku dzieci uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Tematem spotkania było „Racjonalne korzystanie z wody”. Przedszkolaki oglądały film o kropelce wody, która pokonywała drogę od zbiornika do kranu w naszym domu, czy przedszkolu. Dzieci dowiedziały się, jak w codziennym życiu, ograniczyć zużycie wody i ilość odprowadzanych ścieków oraz, że należy dbać o wodę, bo jest ona skarbem dla wszystkich ludzi.

„Ostatnie spotkanie Przedszkolaków ze Strażą Miejską”

11 kwietnia 2016r. gościliśmy po raz trzeci (i bardzo szkoda, że po raz ostatni w tym roku szkolnym) przedstawicieli Straży Miejskiej w Lublinie. Ostatnie spotkanie to wielki sprawdzian wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa zarówno w domu, w przedszkolu i na ulicy naszych przedszkolaków. Funkcjonariusze Straży Miejskiej jak i nauczycielki z radością oznajmiają, że dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 39 w Lublinie znają podstawowe zasady i obowiązki pieszego uczestnika ruchu drogowego, sposoby bezpiecznego zachowania się na drogach, wiedzą jak zachować się wobec obcych osób oraz wobec nieznanych zwierząt, ich ataków i nietypowych zachowań.

Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał wyróżnienie – odblask.

Wyjazd do Teatru Muzycznego na spektakl pt. „Pinokio”

7 kwietnia 2016 r. dzieci z gr. III udały się na wycieczkę do Teatru Muzycznego na spektakl pt. „Pinokio”. Przedszkolaki przeniosły się do świata bajek. Muzyczna wersja Pinokia w reżyserii Jerzego Turowicza, na motywach powieści C. Collodiego, to magiczne widowisko. Z wielkim zaciekawieniem patrzyły na drewnianego pajaca, który podczas wędrówki, po ucieczce od swojego taty cieśli Dżepetta, spotkał oszustów, lisa i kota, następnie został pochwycony do teatru Ogniojada. Drewniany chłopiec wylądował w przepastnym brzuchu ogromnego wieloryba, by w końcu wrócić do domu i zmienić się w prawdziwego chłopca. Barwność i różnorodność scenografii, dynamika, piękne melodie i wymyślne kostiumy sprawiły, że dzieci zachwyciły się bajką i żywiołowo reagowały na przygody małego Pinokia.