Spotkanie w ramach projektu Lubelskie Dni Seniora

W dniu 17 czerwca 2016 r. w ramach projektu „Lubelskie Dni Seniora”, gościliśmy w naszym przedszkolu ośmioro pań i panów z Klubu Seniora. Goście obejrzeli przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy V oraz tańce grupy IV i II. Mali artyści otrzymali gromkie brawa. Po miłej rozmowie wręczyliśmy gościom pamiątkowe laurki. Spotkanie miało na celu integrację dwóch środowisk, dostarczenie pozytywnych wrażeń, sprawienie radości innym a z drugiej strony uczenie dzieci szacunku do osób starszych. Dziękujemy za bardzo ciepłą i przyjazną atmosferę.

Myjemy zęby w przedszkolu

Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Jednym z elementów tego projektu, wprowadzonym w grupie II jest codzienne, poobiednie mycie ząbków. Dzieci dostały swoje pasty, szczoteczki i osłonki na nie. Samo mycie zębów jest ważnym punktem dnia dla każdego przedszkolaka i wszyscy pilnują, żeby go nie pominąć.

Turniej wiedzy o bajkach

15 czerwca 2016 r. odbył się w naszym przedszkolu Turniej wiedzy o bajkach pt. „Znamy i lubimy bajki”. Panie z grupy IV i V przygotowały dla przedszkolaków wiele zadań i zagadek, dotyczących wiedzy o bajkach. Dwie drużyny dzieci najstarszych zdobyły w turnieju taką samą ilość punktów. Dzieci z młodszych grup, także mogły zaprezentować swoją wiedzę podczas rozwiązywania zagadek. Wszyscy świetnie bawili się przy bajkowych piosenkach. Może w przyszłości ktoś zostanie autorem bajek dla dzieci?

Zajęcia Adaptacyjne dla Najmłodszych

Zajęcia Adaptacyjne dla NajmłodszychDrodzy Rodzice dzieci, które w roku szkolnym 2016/2017 rozpoczną edukację w naszym przedszkolu informujemy, że zajęcia adaptacyjne dla dzieci i rodziców odbędą się w dniu 20 czerwca 2016 roku /poniedziałek/ o godzinie 15:00.

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnej zabawy, która ułatwi dzieciom wkroczenie w nasze progi we wrześniu.

Prosimy o zabranie zmiennego obuwia dla dziecka.

Dyrekcja Przedszkola Integracyjnego nr 39

oraz wychowawcy grupy 3-latków

Piknik Rodzinny 2016

W dniu 11 czerwca 2016 roku odbyła się III edycja Pikniku Rodzinnego zorganizowanego na terenie naszego ogrodu przedszkolnego. Atrakcji było bardzo dużo – zobaczcie sami …

Serdecznie dziękujemy za wspólną, wspaniałą zabawę !!!

Tak rośniemy

Jednym z tematów poruszanych grupie II na zajęciach były różne miary. Dzieci były najbardziej zainteresowane mierzeniem własnego wzrostu. Każdy chciał wiedzieć, w którym miejscu na miarce się znajdzie i kto koło niego będzie.

DSC01033

 

Wizyta w Osiedlowym Domu Kultury GRAŻYNA

W dniu 8 czerwca 2016 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu z aktorami Teatru „Ulewa”, działającym w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 36 w Lublinie przy ul. K. Wallenroda 4. Obejrzeliśmy spektakl „Piękna i Bestia”, przygotowany przez Rodziców i Nauczycieli. W przedstawieniu brały udział także Babcie. Wszyscy aktorzy zagrali swoje role wspaniale!!! Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Dzień Mamy i Taty w naszym przedszkolu

       W miesiącu maju i czerwcu w przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci od kilku tygodni, pod bacznym okiem wychowawców, uczyły się ról do przedstawienia. Z okazji tego święta, nasze przedszkolaki życzyły swoim rodzicom zdrowia, szczęścia oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Podczas występów dzieci recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Były to bardzo wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i miłości. Życzenia płynące z małych, gorących serduszek wywoływały wzruszenie na twarzach dumnych mam i tatusiów. Na zakończenie części artystycznej, dzieci wręczały swoim kochanym rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki.

STO LAT !!! STO LAT !!! STO LAT !!! STO LAT !!!

 Dzień mamy i taty.jpg 2