Ogólnopolski projekt „Dzieciństwo bez próchnicy”

Dzieci z grupy III, z wielkim zaangażowaniem, biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”– profilaktyka i edukacja stomatologiczna , realizowana w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy, z udziałem dziewięciu uniwersytetów i placówek medycznych na terenie całego kraju.

W ramach realizacji Projektu” Dzieciństwo bez próchnicy” wszystkie przedszkolaki otrzymały pastę, szczoteczkę oraz kalendarz mycia zębów, aby uczyć się prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej.

Poprzez cykliczne zajęcia prowadzone w różnych formach, dzieci aktywnie kształtują nawyki higieniczne i zachowania prozdrowotne.

„Jedz i pij mądrze” 21. I.2016 r. (wypełniane konturów kredką/ rozmowa na temat zdrowej żywności);

„Przygotuj się do mycia zębów” 28. I.2016 r. (wykonanie przez dzieci plakatu z wykorzystaniem farb akwarelowych);

„Kto dba o nasze zęby?” 4. II. 2016 r. (rozmowa na temat pracy stomatologa / wypełnianie kredkami pastelowymi sylwety dentysty, wycinanie, naklejanie, kolorowanie elementów);

„Kto się do nas uśmiecha?” 11.II. 2016 r. (oglądanie własnych ząbków w lusterku, /wypełnianie kolorowanki);

„Jak myjemy ząbki” 18.II. 2016 r. (poznanie zasady szczotkowania zębów);

„Moja ulubiona szczoteczka” 25.II.2016 r. (wyklejanie plasteliną konturu szczoteczki).

Dzieci z grupy III wiedzą już, że pielęgnacja zębów mlecznych jest równie ważna jak zębów stałych. To dlatego, że pozwala nauczyć dziecko prawidłowych zasad, wyrobić odpowiednie nawyki oraz uchronić przed bardzo często diagnozowaną już u najmłodszych próchnicą.